Festiwal F A N F A R A 2020

Muzyka tradycyjna Roztocza
Chłopków gm. Frampol 26-29.08.2020

W ostatnim tygodniu wakacji zapraszamy na kameralny, domowej roboty, festiwal muzyki tradycyjnej Roztocza i okolic. Tym razem – w czasach epidemii – jeszcze bardziej kameralny.
Podczas rajdów muzycznej Fury i wieczornych koncertów zagrają lokalne orkiestry dęte oraz grupy z całej Polski kontynuujące taneczny repertuar kapel smyczkowych z Roztocza
Fanfara to przede wszystkim intensywna szkoła muzycznej praktyki – tradycyjnego śpiewu roztoczańskiego, lokalnego stylu tańca oraz muzyki instrumentalnej w wydaniu kameralnych składów smyczkowych i rozbudowanych składów dętych.

Formularz zgłoszeniowy i zasady uczestnictwa na dole strony

W PROGRAMIE:

  • FURA! Wędrowne koncerty ostatnich roztoczańskich orkiestr dętych po wioskach i wąwozach gmin Frampol, Goraj i Radecznica (harmonogram wkrótce)
  • KONCERTY na finał dnia w Chłopkowie
  • WARSZTATY: śpiew/kapela smyczkowa/orkiestra dęta

Wystąpią m.in:

  • 26 VIII kapela Stanisław Golem, Warszawsko Lubelska Orkiestra Dęta
  • 27 VIII Orkiestra Dęta Zaburze, Kapela Butrynów
  • 28 VIII Orkiestra Dęta z Goraja, Kapela Bornego z Podzamcza,
  • 29 VIII Orkiestra ze Zdziłowic, Kapela z Gisowa, „Jarzębina” z Kocudzy i inni

Program koncertów i trasa FURY wkrótce

WARSZTATY

Śpiew dla kobiet BRAK MIEJSC
Jedna, całodzienna grupa prowadzona przez dwie trenerki (Ewa Grochowska i Agnieszka Szokaluk-Gorczyca) W programie repertuar liryczny i obrzędowy z zachodniego Roztocza, ćwiczenia głosowe

Kapela smyczkowa
Repertuar taneczny z okolic Janowa i Biłgoraja. Zajęcia dla grających na skrzypcach, ew innych instrumentach (bęben, basy, akordeon). Nie są to zajęcia nauki gry, są raczej przeznaczone dla osób już zaprzyjaźnionych z instrumentem, potrafiącym powtarzać melodie ze słuchu. Mają formę próby kapeli, poszukiwania współpracy w budowaniu wspólnego brzmienia, rytmu, jakości gry do tańca.

Prowadzenie: Ewa Grochowska z towarzyszeniem innych muzyków.

Orkiestra dęta
Tradycyjny repertuar taneczny grany przez dawne orkiestry dęte z tej części Roztocza. Dla grających na trąbce, klarnecie, flecie, saksofonie, sakshornie, puzonie, waltorni i tubie. Nie są to zajęcia nauki gry, są raczej przeznaczone dla osób już zaprzyjaźnionych z instrumentem.

Prowadzenie Filip Majerowski, Kuba Zimończyk i Kazik Nitkiewicz

Wszystkie zajęcia trwają 4 dni po ok 3 h/dzień

Koszt udziału w warsztatach
450/500/550 zł/os z zakwaterowaniem i wyżywieniem* przez 5 dni ( odpowiednio: namiot/sala schroniskowa/pokój z łazienką) 275/350/400 zł/os z zakwaterowaniem i bez wyżywienia
200 zł – bez zakwaterowania i wyżywienia

Ulga dla sąsiadów Dysponujemy też niewielką pulą ulgowych miejsc dla uczestników zamieszkałych w najbliższej okolicy (powiat biłgorajski, janowski, okolice Szczebrzeszyna) – opłata za warsztaty wynosi w tym wypadku 40 zł) – dotyczy udziału bez zakwaterowania i wyżywienia)

Udział bez warsztatów:
konieczne wcześniejsze zgłoszenia z zakwaterowaniem i wyżywieniem: 250/300/350 (namiot/sala/pokój) –

bez wyżywienia: 75/140/220 (namiot/sala/pokój)

Preferencja dla osób przyjeżdżających na całość wspólnie z uczestnikami warsztatów. Przyjazd na pojedyncze dni tylko z własnym namiotem – 65 zł/doba (z wyżywieniem). Po wyczerpaniu limitu będziemy przyjmować tylko z własnym namiotem bez posiłków (20 zł/dz) lub wstrzymamy przyjmowanie zgłoszeń.

Udział w koncertach jest bezpłatny

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Główną bazą jest Agruturystyka „Pod Lipą” w Chłopkowie

Zakwaterowanie dostępne jest w pokojach 2-4 os. z łazienkami, w sali schroniskowej (łóżka z pościelą w obszernym hallu/korytarzu z zachowaniem dystansu) z dostępem do łazienki oraz we własnych namiotach. W pokojach kwaterujemy rodziny/ grupy przybywające wspólnie.

Inne dostępne miejsca zakwaterowania: Agroturystyka „Siedlisko” w Chłopkowie, kwatery agroturystyczne, zajazdy i hotele w Sąsiadce, Frampolu, Goraju, Nieliszu, (odl. 10-20 km)

Wyżywienie obejmuje 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiad) + lekki „podwieczorek” od kolacji 25.08 do śniadania 30.08). Z uwagi na „widzi-misie” organizatorów (oparte na miłości do zwierząt oraz dbałości o środowisko) serwowane będą wyłącznie posiłki wegetariańskie.

Na miejscu brak dostępu do kuchni. W miejscowości jest lokalny sklep spożywczy, większe zakupy i gastronomia w Radecznicy (5 km) i Frampolu (12 km) Szczebrzeszynie

REŻIM EPIDEMICZNY

Musimy starać się spełnić wytyczne sanitarne. Dlatego:

Ilość uczestników będzie ograniczona.
Ograniczamy też kontakty z muzykami starszego pokolenia oraz rezygnujemy z tanecznego charakteru koncertów.

Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu (w razie potrzeby w zadaszeniach).

Regularna dezynfekcja i przewietrzanie części współużytkowanych (łazienki, toalety, jadalnie)

Posiłki w małych, oddzielnych grupach.

Zakwaterowanie w pokojach w grupach „rodzinnych” (osoby przybywające wspólnie) oraz w indywidualnych namiotach (preferowane).

Apelujemy o rozsądny dystans, rezygnację z „niedźwiadków”, przybijania piątki i uszanowanie, jeśli ktoś zechce używać maseczek oraz o używanie ich w okolicznościach wskazanych przez organizatorów.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – link

Przed zgłoszeniem zapoznaj się z zasadami udziału

Organizator:
Organizator: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, ul. Głęboka 8a 20-612 Lublin, tel 81/743-71-04 e-mail towarzystwo@ekolublin.pl

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020

oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Follow by Email
Facebook

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]

Wybrane dla Ciebie

Czytaj również

Loterie fantowe na Jarmarku Jagiellońskim

Podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie (17-19.08.)zapraszamy do udziału w naszych loteriach fantowych odbywających się w trakcie jarmarkowym potańcówek. Do wygrania…
CZYTAJ DALEJ

Antysmogowy Panel Obywatelski – nasze uwagi

Uwagi Towarzystwa dla Natury i Człowieka do wybranych odpowiedzi Urzędu Miasta na rekomendacje antysmogowego Panelu Obywatelskiego Urząd Miasta po miesiącu…
CZYTAJ DALEJ

Pieśni bagien 2020. Szkoła muzyki tradycyjnej Polesia

Zapraszamy na pięciodniowy cykl warsztatów śpiewu tradycyjnego poświęconych tradycji muzycznej polskiej, białoruskiej i ukraińskiej części Polesia. Szczegółowe informacje o koncercie…
CZYTAJ DALEJ