F A N F A R A___20_22

Festiwal Fanfara – muzyka tradycyjna Roztocza
10-15 sierpnia 2022
Chłopków, gm. Frampol i okolice

KONCERTY/POTAŃCÓWKI 11, 12, 13, 14 sierpnia

Wprawki taneczne

Przed potańcówkami, ok 18.00 zapraszamy pod remizę na szybki kurs tańca: jak kręcić oberka, polkę, walczyka i inne. Prowadzenie: Katarzyna Tucholska i muzykanci

W trakcie potańcówek odbędą się loterie fantowe oraz zbiórka darów dla uchodźców wewnętrznych w Ukrainie (trwała żywność, medykamenty, środki higieny). Dary przekażemy za pośrednictwem Fundacji 4 HELP z Lublina.

FURA Z ORKIESTRĄ

Tradycyjnie Fanfarze towarzyszy mobilny koncert orkiestry na furze odwiedzającej wioski, sklepy i plantacje malin.

Piątek 12.08 w godz. 16.30-19.00 na trasie Chłopków-Latyczyn-Zaburze – Dzielce – Chłopków gra Warszawsko Lubelska Orkiestra Dęta

a w niedzielę:

WARSZTATY I SPOTKANIA MUZYCZNE 10-13 sierpnia

ŚPIEW .

Zajęcia w dwu równoległych grupach do wyboru, ok 3 h dziennie przez 4 dni. Warsztaty prowadzą Agnieszka Szokaluk (grupa dla kobiet) i Agata Harz (grupa mieszana) W programie nauka obrzędowych i lirycznych pieśni i stylu z okolic Biłgoraja, ćwiczenia emisyjne i oddechowe.

SKRZYPCE ROZTOCZAŃSKIE

Warsztat roztoczańskich melodii m.in z repertuaru legendarnych kapel braci Bednarzy z Nowej Wsi i kapeli Bździuchów z Aleksandrowa. Dla grających z własnym instrumentem. Prowadzenie: Bartosz Niedźwiecki. 4 dni po ok 3 h.

ORKIESTRA DĘTA -OTWARTE PRÓBY

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta zaprasza do dołączenia na kilka dni do tymczasowego składu. Spotkania to praca nad nowymi utworami z tradycyjnego repertuaru tanecznego dawnych orkiestr z tej części Roztocza. Dla osób grających już na instrumentach dętych (trąbce, klarnecie, flecie, saksofonie, sakshornie, puzonie, waltorni, tubie…) w stopniu przynajmniej średnio-zaawansowanym z nut lub ze słuchu.

BĘBNIENIE LUBELSKIE

„Na dwa” i „na trzy” bębni się w całej Polsce, ale tutejsze kapele miały charakterystyczny styl stukania dopasowany do tutejszej melodyki i tutejszych upodobań tanecznych, Głównie na bębenku obręczowym, ale też na barabanie. W programie poznawanie regionalnej specyfiki, sztuczek i myków, gra do skrzypiec i pod nogę, trochę opowieści. Prowadzenie: Remek Mazur-Hanaj 4 dni po ok. 2 h

ŚPIEW MĘSKI. NABOŻNY I NIE TYLKO  (11-14.08)

Swobodne w formie spotkania śpiewacze poświęcone głównie repertuarowi nabożnemu w wariantach z okolic Biłgoraja i Janowa Lubelskiego. Część pracy dotyczyć będzie pieśni maryjnych, w lokalnym wariancie z okolic Goraja, śpiewanych z okazji święta Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (tzw. Matki Boskiej Zielnej) obchodzonym 15 sierpnia. Ten repertuar wykorzystamy w dniu święta (poniedziałek) zapraszając do wspólnego śpiewu mieszkańców w jednym z okolicznych kościołów. W planach także wyjazdowe spotkanie z jednym z męskich zespołów śpiewaczych z regionu. Cykl poprowadzi Robert Burdalski

ŚPIEWY NA „ZIELNEJ” (14 i 15.08)

Cykl spotkań śpiewaczych poświęconych pieśniom maryjnym w lokalnych melodiach, śpiewanym w dniu święta Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (tzw. Matki Boskiej Zielnej) 15 sierpnia. W poniedziałek w jednym z okolicznych kościołów zaprosimy mieszkańców do wspólnego śpiewu.
Cykl poprowadzi Agnieszka Szokaluk. Bez zgłoszeń

WIANKI NA „ZIELNEJ”

Niedziela, 14.08 Tworzenie tradycyjnych bukietów z kwiatów, ziół i owoców wykonywanych na święto Matki Boskiej Zielnej (15.08). Dobrać, rozpoznać rośliny pomoże i opowie o nich Joanna Sucholas

UWAGA

Warsztaty z głównego pasma (śpiew z Agatą i Agnieszką, skrzypce, próby otwarte orkiestry dętej) odbywają się równolegle i nie ma możliwości ich łączenia. „Bębnienie”, nieodpłatne zajęcia śpiewacze męskie oraz spotkania Śpiew na MB Zielnej można łączyć z wyżej wymienionymi.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Główną bazą jest Agruturystyka „Pod Lipą” w Chłopkowie, gdzie możliwe jest nocowanie w pokojach z łazienkami (ilość ograniczona) , na przytulnych łóżeczkach w wieloosobowym „open space” z dostępem do łazienek lub we własnych namiotach. Kochamy Ziemię i zwierzęta, więc podczas Fanfary serwowane są wyłącznie posiłki wegetariańskie. Całodniowe wyżywienie składa się z uczty śniadaniowej i uczty obiadokolacyjnej. Uwaga: Fanfara to nie tylko wydarzenie muzyczne ale i kulinarne!

Zakwaterowanie i wyżywienie w ramach karnetu obejmuje 5 noclegów (od 10 do 14 sierpnia i wyżywienie od środowej obiadokolacji do poniedziałkowego śniadania.

Zobacz CENNIK  (pdf)

Zobacz CENNIK   WEEKENDOWY (pdf) (12-15 sierpnia)

Inne dostępne miejsca zakwaterowania: bardzo klimatyczna agroturystyka „Siedlisko” w samym Chłopkowie, Winnica Ostrowskich w sąsiedniej Komodziance – 6 km, (przyjmują namioty)  kawałek dalej Niebieska Chatka w Sąsiadce, zajazd „Zloty Łan” i 3 agroturystyki we Frampolu a jeszcze trochę dalej liczne kwatery w Kawęczynku, Lipowcu, nad zalewem w Nieliszu.
Na miejscu brak dostępu do kuchni. Większe zakupy i gastronomia w Radecznicy (5 km) i Frampolu (12 km) lub Szczebrzeszynie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – link

Przed przybyciem/zgłoszeniem zapoznaj się z zasadami udziału (link)

LOTERIE FANTOWE

Loteria 11.08 lista nagród
Loteria 12.08 lista nagród
Loteria 13.08 lista nagród
Loteria 14.08 lista nagród  regulamin

Organizator: Towarzystwo dla Natury i Człowieka

współpraca i współorganizacja: sołectwo i Ochotnicza Straż Pożarna w Chłopkowie, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta

Współfinansowane ze Środków Województwa Lubelskiego

Śpiewy na matki Boskiej Zielnej są działaniem Lubelskiej Szkoły Tradycji w ramach programu Akademia Kolberga współorganizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Forum
Muzyki Tradycyjnej finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu


Follow by Email
Facebook

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]

Wybrane dla Ciebie

Czytaj również

Zbiornik wodny i płazy na os. Szerokie – interwencja

27 kwietnia skierowaliśmy do Urzędu Miasta wniosek w sprawie zachowania charakteru zbiornika retencyjnego przy ul. Łużyczan w Lublinie. Zbiornik został…
CZYTAJ DALEJ

PROGRAMY (UDAWANEJ) OCHRONY POWIETRZA

URZĄD MARSZAŁKOWSKI DO 23 MARCA KONSULTUJE PROGRAMY(UDAWANEJ) OCHRONY POWIETRZA. POWIEDZ „NIE” ANTYSMOGOWEJ LIPIE Urząd Marszałkowski prowadzi konsultacje Programów Ochrony Powietrza…
CZYTAJ DALEJ

Śpiewy nabożne parafii gorajskich CD

Zapraszamy do zapoznanie się z najnowszym wydawnictwem muzycznym Towarzystwa, powstałym w ramach programu Akademia Kolberga Na płycie wybór pieśni na…
CZYTAJ DALEJ