„Pieśni bagien 2023. Z tej strony.” Kolonie śpiewacze

Pięciodniowy, kameralny cykl warsztatów śpiewu tradycyjnego poświęconych tradycji muzycznej wschodniej Polski: Podlasia, Polesia Lubelskiego i Podkarpacia.

Tegoroczne „Bahna” postanowiliśmy poświęcić w całości repertuarowi regionów wschodniego pogranicza („z tej strony”). Po polsku i „po naszomu”.

formularz zgłoszeniowy na samiutkim końcu strony

Planujemy trzy grupy: dwie żeńskie i jedną mieszaną. Zapraszamy zarówno osoby zaawansowane w śpiewie, jak i z mniejszym lub zupełnie żadnym doświadczeniem.

Zajęcia poprowadzą: Julita Charytoniuk, Agnieszka Szokaluk i Anna Pietrzkiewicz.

Zajęcia odbędą się w dniach 18-22 lipca w ośrodku Kraina Rumianku w Hołownie na Polesiu.

Grupy pracują każdego dnia 3 godziny.

  • Agnieszka Szokaluk-Gorczyca – pieśni z nadbużańskiego Polesia, grupa żeńska
  • Anna Pietrzkiewicz-Read – pieśni z Rzeszowskiego, grupa żeńska / mieszana *
  • Julita Charytoniuk – pieśni z Podlasia, grupa żeńska / mieszana *

* W zależnosci od zgłoszeń, w przypadku zgłoszenia się co najmniej 3 mężczyzn.

Prowadzące:

Agnieszka Szokaluk – śpiewaczka, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o kulturze i religii. Badaniem, dokumentacją, popularyzacją i praktyką śpiewu tradycyjnego Lubelszczyzny zajmuje się od 2000 roku. W sposób szczególny skupia się na tradycjach śpiewaczych Roztocza i Polesia Lubelskiego, prowadząc tam szerokie badania, ucząc się i podejmując muzyczną współpracę z wybitnymi śpiewaczkami z tych regionów. Od 2007 prowadzi warsztaty śpiewacze dla różnych grup, również w środowiskach lokalnych. Duża część z nich prowadzona jest wspólnie z wiejskimi śpiewaczkami. Współtworzy zespoły: Obłoka i Polesie_PL.

Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Kapela Batareja, Pieśni Piękne, Biele, Polesie_PL.

Anna Pietrzkiewicz-Read – ukończyła etnologię na UJ oraz studia doktoranckie w Instytucie Sztuki PAN. Śpiewa od 1998 roku; w latach 2000-2005 należała do Zespołu Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej przy Fundacji ‚Muzyka Kresów’. Od 2008 roku mieszka w Edynburgu, gdzie współprowadzi zespół śpiewu tradycyjnego Davno. Regularnie koncertuje, doskonali umiejętności wokalne oraz zgłębia materiał archiwalny. Interesuje sie tradycyjnym śpiewem Podkarpacia.

KOSZTY UDZIAŁU (przyjazd we wtorek, wyjazd w sobotę*)

  • domek z wyżywieniem – 840 zł
  • „schronisko” z wyżywieniem – 800 zł
  • namiot z wyżywieniem – 680 zł
  • bez noclegów z wyżywieniem – 620 zł
  • bez noclegów, bez wyżywienia – 300 zł

DZIECI 5-10 lat: Domek z wyżywieniem 270 zł, schronisko z wyżywieniem 250 zł namiot z wyżywieniem 160 zł.

*Możliwość dokupienia noclegów z poniedziałku na wtorek i soboty na niedzielę na miejscu, patrz: zakwaterowanie.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie ujęte w cenie obejmuje 3 posiłki dziennie od kolacji 18.07 do obiadu 22.07.

Oferujemy wyłącznie posiłki wegetariańskie (bezmięsne) zgodnie naszą ugruntowaną zachcianką bazującą na miłości do Ziemi i zwierząt. W przypadku specyficznych potrzeb dietetycznych uwarunkowanych zdrowotnie piszcie – sprawdzimy co da się zrobić. Brak dostępu do kuchni. Alternatywy gastronomiczne w odległości ok 20 km.

ZAKWATEROWANIE

W cenie są 4 noclegi (od 18/19.07 do 21/22.07) Nocleg z poniedziałku na wtorek i z soboty na niedzielę dodatkowo płatny gotówką na miejscu (odpowiednio 55 zł, 45 zł, 15 zł). Z soboty na niedzielę dostępne są tylko opcje „schronisko” lub namiot.

„Domek” oznacza miejsce w pokoju z łazienką w malowniczej chacie. Pokoje są 2-5 osobowe. „Schronisko” oznacza łóżko z pościelą w wieloosobowej sali podzielonej na 3-4 osobowe „pokoje” oddzielone przepierzeniem i wspólnymi łazienkami. Dla osób z namiotami do dyspozycji jest duża, urozmaicona zielona przestrzeń oraz dostęp do łazienek.

Ilość miejsc domkowych jest niewielka

INNE ROZRYWKI

Wolny czas można poświęcić na piesze lub rowerowe spacery po niemożebnie nudnej, płaskiej, melancholijnej a przez to jakże pięknej okolicy. Hołowno jest też niezła bazą wypadową do Poleskiego Parku Narodowego i innych przyrodniczych i kulturowych cudów pogranicznego Polesia: bagna, cmentarzyska, sanktuaria, najdziksza rzeka Europy i inne banały. Pan Krzysio udzieli w tej materii nieocenionych porad.

Na miejscu, na zasadzie zrzutki gotówkowej dostępne są takie atrakcje jak sauna, beczka japońska, ognicho. W pobliżu jeziora.

Jest także możliwość zorganizowania dla małych grup zajęć z oferty „Krainy Rumianku” np. zielarskich czy rękodzielniczych, również dla dzieci. Szczegóły na miejscu.

Organizator:
Towarzystwo dla Natury i Człowieka, ul. Głęboka 8a 20-612 Lublin, tel 81/743-71-04 e-mail towarzystwo@ekolublin.pl

Zrealizowano bez wsparcia finansowego jakiegokolwiek ministerstwa, urzędu gminy, powiatu czy województwa ani żadnego funduszu ani żadnej fundacji.

ZGŁOSZENIA

Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Follow by Email
Facebook

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]

Wybrane dla Ciebie

Czytaj również

„Lasy Sobiborskie parkiem narodowym?” Spotkanie we Włodawie 4.05.2023

4 maja 2023 godz. 17.00Muzeum-Zespół Synagogalny we Włodawieul. Czerwonego Krzyża 7, WłodawaMała Synagoga Co przyciąga uwagę polskich przyrodników w Lasach…
CZYTAJ DALEJ

Loterie na festiwalu FANFARA 2021

W trakcie koncertów Festiwalu Fanfara 20,21 w Chłopkowie w dniach 28 i 29 sierpnia zapraszamy do udziału w loteriach fantowych.…
CZYTAJ DALEJ

Rezerwat Lipowa Dolina w Starym Gaju – podpisz petycję

Zachęcamy do podpisania petycji popierającej utworzenie w lubelskim lesie Stary Gaj rezerwatu przyrody Lipowa Dolina PODPISZ PETYCJĘ: https://www.naszademokracja.pl/petitions/lipowa-dolina-w-starym-gaju-rezerwatem-przyrody 20 marca…
CZYTAJ DALEJ