Festiwal FANFARA 2023

w programie:

  • KONWENT WOKÓŁ STARODAWNYCH ORKIESTR
  • KONCERTY/POTAŃCÓWKI
  • FURA Z ORKIESTRĄ
  • WARSZTATY ŚPIEWACZE
  • WARSZTATY – OTWARTE PRÓBY ORKIESTRY DĘTEJ
  • ŚPIEWY NA ZIELNEJ

KONWENT ORKIESTR

13.08 (niedziela) od godz. 14.00. Hosznia Ordynacka, remiza OSP

Szósta edycja Fanfary w sposób szczególny odwoływać się będzie do wyjątkowej tradycji roztoczańskich orkiestr dętych. Jej centralnym punktem będzie wielkie spotkanie wokół istniejących i nieistniejących już wiejskich orkiestr. W programie:

  • koncert do tańca – muzyka istniejących i dawnych orkiestr z Roztocza Zachodniego (i nie tylko orkiestr)
  • wspomnienia najstarszych muzykantów
  • wystawa archiwalnych fotografii
  • prelekcje, prezentacje, zbieranie wspomnień

POTAŃCÓWKI

11.08 (piątek) 12.08. (sobota) godz. 19.00 Chłopków – pod remizą

zagrają: Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Kapela Bornego z Podzamcza , Kapela Butrynów i inni 

FURA

14.08 (poniedziałek)

Tradycyjnie ważną częścią Fanfary jest mobilny koncert orkiestry na furze odwiedzającej wioski, sklepy i plantacje malin. Na trasie fury przewidziane są przystanki – potańcówki przy kilku miejscowych remizach. Szczegółowy rozkład wkrótce.

WARSZTATY I SPOTKANIA MUZYCZNE 11-14 sierpnia

ŚPIEW

Zajęcia w dwu równoległych grupach do wyboru, ok 3 h dziennie przez 4 dni. Pierwsze zajęcia odbywają się w piątek o godz. 15, ostatnie w poniedziałek przed południem.

Warsztaty prowadzą Agnieszka Szokaluk (grupa dla kobiet) i Agata Harz (grupa mieszana) W programie nauka obrzędowych i lirycznych pieśni i stylu z okolic Biłgoraja, ćwiczenia emisyjne i oddechowe.

ORKIESTRA DĘTA -OTWARTE PRÓBY

Od piątku do poniedziałku odbywają się sesje warsztatowe – otwarte próby Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej, do których dołączyć mogą zainteresowane osoby grające na instrumentach dętych (trąbce, klarnecie, flecie, saksofonie, sakshornie, puzonie, waltorni, tubie…) w stopniu przynajmniej średnim z nut lub ze słuchu. Spotkania poświęcone będą pracy nad nowymi utworami z tradycyjnego repertuaru tanecznego dawnych orkiestr z tej części Roztocza. W programie również spotkania z mistrzami z orkiestr z Goraja i Zdziłowic

ŚPIEWY NA „ZIELNEJ” (14 i 15.08)

Spotkania śpiewacze poświęcone pieśniom maryjnym w tradycyjnych melodiach charakterystycznych dla okolic Goraja i Frampola. Poznanie pieśni w miejscowych wariantach służyć ma też przygotowaniu do wspólnego śpiewu w miejscowym kościele po mszy w dniu święta Wniebowzięcie NMP (tzw. Matki Boskiej Zielnej) 15 sierpnia.

Zapraszamy w sobotę 12.08 o godz. 16.00 na spotkanie śpiewacze – zapoznanie z dawnymi melodiami z okolic Goraja pod kierunkiem pani Janiny Pydo z Zastawia

a we wtorek 15.08 na wspólne śpiewanie po mszy rozpoczynającej się o godz. 8.30.

Udział w warsztatach i potańcówkach jest bezpłatny.

Na warsztaty oraz zakwaterowanie i wyżywienie w bazie festiwalowej obowiązują wcześniejsze zgłoszenia

LOTERIE FANTOWE

Tradycyjne dla Fanfary loterie odbywać się będą w trakcie potańcówek 11, 12, 13 sierpnia. Cena losu 10 zł, co 3 los wygrywa. Do wygrania dziesiątki różnorodnych nagród: płyty, książki, albumy, koszulki rowerowe i inne gadżety, rękodzieło i in.

Lista nagród loterii 13.08 lista nagród w loterii 12 sierpnia lista nagród w loterii 11 sierpnia

ZAKWATEROWANIE 
Główną bazą jest Agruturystyka „Pod Lipą” w Chłopkowie, gdzie możliwe jest nocowanie w a) 2-5 os pokojach z łazienkami (ilość ograniczona), b) na przytulnych łóżeczkach z pościelą w wieloosobowym „open space” korytarzu, c) własnych namiotach. Opcje b) i c) z dostępem do łazienek, lodówki, salonu z pianinem, sali telewizyjnej itp.

Inne dostępne w sąsiedztwie miejsca zakwaterowania: agroturystyka „Siedlisko” i  “Ranczo na Latyczynie” w samym Chłopkowie, Winnica Ostrowskich i domki na Brzozowym Wzgórzu w sąsiedniej Komodziance – 6 km, agroturystyka i dom pielgrzyma w Radecznicy (5 km)

WYŻYWIENIE

Kochamy Ziemię i zwierzęta, więc podczas Fanfary Pod Lipą serwowane są wyłącznie posiłki wegetariańskie. Całodniowe wyżywienie składa się z uczty śniadaniowej i uczty obiadokolacyjnej. Fanfara to nie tylko wydarzenie muzyczne ale i kulinarne a motto gospodarzy brzmi: „nikt nam tu nie powie, że był głodny”

Pod Lipą brak dostępu do kuchni. Większe zakupy i gastronomia w Radecznicy (5 km) i Frampolu (12 km) lub Szczebrzeszynie.

Koszty pobytu „Pod lipą” (4 doby), zależnie od wybranego wariantu noclegu wynoszą od 120 do 280 zł bez wyżywienia i od 420 do 600 zł z wyżywieniem. Szczegóły w formularzu zgłoszeniowym

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYlink aktywny od 4 lipca godz. 17.00 

Przed przybyciem/zgłoszeniem zapoznaj się z zasadami udziału

Organizacja:
Fundacja Piszczałka i Towarzystwo dla Natury i Człowieka

przy współudziale:
Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju
Sołectwa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłopkowie
Sołectwa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Hoszni Ordynackiej

kontakt:fanfarafestiwal@gmail.com

Grafika w nagłówku strony: Adrianna Iwanejko

„Śpiewy na Zielnej” oraz Fura są działaniem Lubelskiej Szkoły Tradycji w ramach programu Akademia Kolberga 


Follow by Email
Facebook

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]

Wybrane dla Ciebie

Czytaj również

„Lasy Sobiborskie parkiem narodowym?” Spotkanie we Włodawie 4.05.2023

4 maja 2023 godz. 17.00Muzeum-Zespół Synagogalny we Włodawieul. Czerwonego Krzyża 7, WłodawaMała Synagoga Co przyciąga uwagę polskich przyrodników w Lasach…
CZYTAJ DALEJ

Gdy minie zaraza. Muzyczne zaproszenia na rok 2020

Dzisiaj myślimy głównie o tym jak ochronić siebie i bliskich. Ale ten trudny czas w końcu minie i będziemy mogli…
CZYTAJ DALEJ

Dajcie stołka cisowego. Muzyka Roztocza Gorajskiego – nowa książka i CD

Polecamy najnowsze wydawnictwo  w kooperacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju  "Dajcie stołka cisowego. Muzyka tradycyjna Roztocza Gorajskiego i jej…
CZYTAJ DALEJ