A ta szopka z trzciny zbita… warsztaty tradycyjnych kolęd z Lubelszczyzny

A ta szopka, a ta szopka z trzciny zbita…
tradycyjne kolędy i pastorałki Lubelszczyzny
warsztaty śpiewu
Lublin 17-18 grudnia 2023

Boże Narodzenie to podobno jeden z nielicznych momentów w roku, kiedy Polacy masowo śpiewają. Zachęcamy do poznania starodawnych, tradycyjnych kolęd pastorałek z Lubelszczyzny

Zapraszamy na dwudniowe zajęcia poświęcone tradycyjnym pieśniom okresu Zimowych Świąt, pochodzącym z różnych okolic Lubelszczyzny – wschodniego i zachodniego Roztocza, nadbużańskiego Polesia, okolic Chełma. Prowadzenie: Agnieszka Szokaluk
niedziela 17 XII godz. 17.30 – 20.30
poniedziałek 18 XII godz. 18.30-20.30
W programie dawne pastorałki, kolędy życzące, gospodarskie i bożonarodzeniowe w lokalnych wariantach z różnych zakątków dzisiejszej Lubelszczyzny, poznane od wybitnych wiejskich śpiewaków i śpiewaczek oraz z archiwalnych nagrań.
Zajęcia odbywają się w małej, kameralnej grupie (4-7 osób)
Opłata: 120 zł
Prowadząca – Agnieszka Szokaluk – od niemal ćwierć wieku bada i praktykuje tradycyjny śpiew, głównie z regionu lubelskiego. Jest też doświadczoną kolędniczką, co roku roznoszącą Nowinę i Życzenia po wsiach Roztocza. Właśnie szykuje się do kolejnej kolędniczej wyprawy.
Bliższe informacje i zgłoszenia: towarzystwo@ekolublin.pl

Follow by Email
Facebook

Zapisz się na newsletter!

[FM_form id="1"]

Wybrane dla Ciebie

Czytaj również

Dajcie stołka cisowego. Muzyka Roztocza Gorajskiego – nowa książka i CD

Polecamy najnowsze wydawnictwo  w kooperacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju  "Dajcie stołka cisowego. Muzyka tradycyjna Roztocza Gorajskiego i jej…
CZYTAJ DALEJ

Chcemy prawdziwej ochrony przed smogiem! Weź udział w konsultacjach

Zanieczyszczone powietrze powoduje e ciężkie choroby i przedwczesną śmierć tysięcy mieszkańców i mieszkanek Lubelszczyzny a władze województwa wciąż tylko udają,…
CZYTAJ DALEJ

Pieśni bagien 2020. Szkoła muzyki tradycyjnej Polesia

Zapraszamy na pięciodniowy cykl warsztatów śpiewu tradycyjnego poświęconych tradycji muzycznej polskiej, białoruskiej i ukraińskiej części Polesia. Szczegółowe informacje o koncercie…
CZYTAJ DALEJ